بروزرسانی نرم افزار

جهت بروزرسانی نرم افزار می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

  1. بروزرسانی با استفاده از نرم افزار رابط کاربری دستگاه

بدین منظور پس از اتصال رایانه به اینترنت، از محیط داخل نرم افزار به منوی Help رفته و با انتخاب گزینه …Check for Updates صفحه زیر نشان داده میشود:

بروزرسانی نرم افزاری

در صفحه نشان داده شده با کلیک بر روی گزینه Check for Update در صورت وجود بروزرسانی جدید اطلاعات آن نشان داده شده و بایستی بر روی دکمه Update کلیک کنید.

در این حالت فایل مربوطه دانلود شده و نرم افزار به صورت خودکار بسته شده و بروزرسانی صورت میگیرد.

نکته: جهت نصب نرم افزار به کلید نصب فعال نیاز دارید که بایستی سریال آن را جهت نصب از خدمات پس از فروش شرکت دریافت نمایید.

2. بروزرسانی به صورت آنلاین

بدین منظور پس از اتصال رایانه به اینترنت، نرم افزار AnyDesk را از طریق لینک دانلود نرم افزار Anydesk دریافت نموده و پس از اجرا در رایانه، کد نشان داده شده در قسمت 1 شکل زیر را به پشتیبانی خدمات پس از فروش شرکت ارسال کرده تا با اتصال آنلاین به رایانه شما، فرایند بروزرسانی توسط متخصصین این شرکت انجام گیرد.

نکته: جهت نصب نرم افزار بر روی رایانه جدید یا پس از تغییر ویندوز می توانید از این روش استفاده نمایید.

3. بروزرسانی به صورت آفلاین

بدین منظور پس از ارسال درخواست بروزرسانی آفلاین با بخش خدمات پس از فروش شرکت، فایل نصبی نرم افزار به همراه شماره سریال نصب در اختیار شما قرار میگیرد. با دریافت این فایل و اجرا در رایانه خود، میتوانید نرم افزار را بروزرسانی نمایید.

نکته: فایل نصبی دریافت شده تنها جهت بروزرسانی نرم افزار مورد استفاده قرار میگیرد و جهت نصب بر روی سیستم جدید بایستی حتما از روش 2 توسط بخش خدمات پس از فروش اقدام گردد.